Stájová lékárna

28. června 2009 v 18:46 | moňásek |  Péče atd
Každý majitel koně by měl mít ve stáji lékarníčku,aby mohl svému koníkovi v případě drobných zranění a nemocí pomoct okamžitě.
Většina z takových přípravků pro první pomoc se dá koupit v lékarně.Dobré je také zeptat se veterináře, co by v takové lékárničce mělo být.

Lékárnička pro první pomoc by měla být uložena na místě, kam se v případě nutnosti můžeš rychle dostat. Můžeš si věci uložit do zásuvkynebo do skřínky připravené na zdi.Přenosnou lékárničku oceníš, když jedeš na soutěž.
Stájová lékárnička by měla obsahovat:
- teploměr
- sterilní rychloobvaz a elastické obimadlo
- dezinfekční sprej
- plastický obvaz (akutol ve spreji)
- škrtidlo
- stetoskop
- injekční stříkačku a sterilní jehly
- gumové rukavice
- pinzetu

Důležité je se vždycky řídit návodem na obalu každého léku (zejména u dezinfekčních přípravků - příliš silné roztoky můžou poškodit kůži). Na vážnější nemoci si vždycky nech předepsat nové léky od veterináře (pamatujsikaždý lék má jen určitou trvanlivost) a vždycky je používej pouze na ptoblémy, na které byly určeny.

Stájová lékarnička musí být vždycky čistá a uklizená. Obinadla a byndáže by měly být pečlivě srolované a gáza by měla být složená. Bandáže po každém použití umyj a vydezinfikuj. Pamatuj si, že vždycky, když něco z lékárničky použiješ, musíš to tam co nejrychleji znovu dokoupit. Není nic horšího než zjistit, že ti něco chybí, v okamžiku, kdy to nejvíc potřebuješ.

Každý kůň by měl mít zdravotní kartu, kam bys měla zapisovat, kdy trpěl jakou nemocí a zraněním. Na viditelné místo taky napiš na veterináře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arrie Arrie | Web | 28. června 2009 v 18:53 | Reagovat

jelikož já už mám prázky týden a prší tak se zatím nudím a co ty?

2 Arrie Arrie | Web | 28. června 2009 v 19:49 | Reagovat

Mno tak to sama nwm možná že budu moct jezdit na haflingovi ale až v srpnu, jinak asi půjdu makat co jinýho mi taky zbejvá že?xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama